DZIAŁALNOŚĆ AUTOMOBILKLUBU GORZOWSKIEGO

AUTOMOBILKLUB GORZOWSKI swoją dzialalność rozpoczął w roku 1976. Obecnie zrzesza ponad 100 czynnie działających członków - pasjonatów motoryzacji, zawodników oraz sędziów. Automobilklub Gorzowski jest członkiem rzeczywistym Polskiego Związku Motorowego.

logotyp - automobilklub gorzowski oryginal

Logotyp Automobilklubu Gorzowskiego

Od początku swojego istnienia Automobilklub Gorzowski wyznaczył cele, które aktywnie realizuje:

1. Krzewienie wiedzy i kultury motoryzacyjnej.
  2. Działanie na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa na drogach.
  3. Popularyzacja i rozwijanie zawodów i rajdów w sportach motorowych masowych oraz wyczynowych (w sporcie samochodowym, w sporcie motocyklowym, w sporcie kartingowym).
  4. Popularyzacja i rozwijanie turystyki motorowej.
  5. Rehabilitacja osób niepełnosprawnych przez organizację imprez sportowo-rekreacyjnych i turystyki motorowej.
  6. Ochrona zabytków i tradycji motoryzacji.
  7. Ochrona praw i interesów zmotoryzowanych.
  8. Integrowanie środowiska automobilistów.

Automobilklub Gorzowski organizuje:

Sport Motocyklowy:

1. Treningi Punktowane w Cross Country
  2. Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej w Cross Country
  3. Puchar Morza Bałtyckiego w Cross Country

Sport Samochodowy:

1. Terenowe Imprezy Samochodowe (TIS) dla amatorów jazdy samochodem terenowym i zawodników z licencją.
  2. Konkursowe Jazdy Samochodem (KJS) dla amatorów rajdów samochodowych

do roku 2012

1. Mistrzostwa Europy Centralnej w Rajdach Samochodów Terenowych FIA (CEZ-FIA).
  2. Puchar Świata w Rajdach Samochodów Terenowych FIA.
  3. Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych (RMPST).

Sport Popularny i Turystykę Motorową:

1. ogólnodostępne imprezy turystyki motorowej - jazda po trasie opisanej w prosty sposób, połączona ze zwiedzaniem ciekawych miejsc i kilkoma próbami sprawnościowymi, zarówno rekreacyjnymi jak sportowymi,
  2. imprezy integracyjne pn." Razem łatwiej" (dla osób niepełnosprawnych i wszystkich chętnych) organizowane przez sekcją kierowców niepełnosprawnych "ARKA",
  3. okazjonalne i środowiskowe imprezy turystyki motorowej w zależności od zapotrzebowania.

Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego:

Podnoszenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest najważniejszym punktem statutu Automobilklubu Gorzowskiego. Zadanie to jest realizowane całą działalnością statutową (rajdy, wyścigi, turystykę, doskonalenie techniki jazdy) oraz przy każdej innej okazji.

Wspólnie z Policją, Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Motorowego i Zarządem Głównym Polskiego Związku Motorowego, organizuje i prowadzi:

1. Ogólnopolskie Turnieje Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
  2. Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
  3. Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa  dla uczniów szkół specjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych.

Organizuje szkolenia Ratowników Drogowych, którzy działają w ramach Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (BRD).

Wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego (WORD) organizuje Turnieje "Policjant Roku" oraz imprezy dla dzieci i młodzieży.

Organizuje pogadanki nt. bezpiecznej jazdy i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Szkolenia i egzaminy na licencje sędziego, zawodnika oraz Organizatora Sportu Popularnego i Turystyki.

W Automobilklubie Gorzowskim działają następujące Komisje:

1.  Komisja Sportu Motocyklowego.
  2.  Komisja Sportu Samochodowego.
  3.  Komisja Sportu Popularnego i Turystyki.
  4.  Komisja Sportu Kartingowego.
  5.  Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Zawodnicy Automobilklubu Gorzowskiego uczestniczą w:

Sporcie motocyklowym:

1. Mistrzostwach Polski w Motocrossie.
  2. Mistrzostwach Polski w Cross Country.
  3. Mistrzostwach Strefy Polski Zachodniej w Cross Country.
  4. Pucharze Morza Bałtyckiego w Cross Country.
  5. Mistrzostwach Europy w Motocrossie.
  6. Mistrzostwach Niemiec w Motocrossie.
  7. Mistrzostwach Holandii w Motocrossie.
  8. Wyścigowych Mistrzostwach Polski (wyścigi torowe).
  9. Wyścigach Supermoto.

Sporcie samochodowym:

1. Mistrzostwch Europy Centralnej w rajdach samochodów terenowych FIA (CEZ FIA).
  2. Pucharze Świata w rajdach samochodów terenowych FIA.
  3. Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych (RMPST).
  4. Mistrzostwach Republiki Czeskiej w Rajdach Terenowych.
  5. Pucharze Republiki Słowacji w Rajdach Terenowych.
  6. Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych.

Sporcie kartingowym:

1. Kartingowych Mistrzostwach Polski Strefy Północno-Zachodniej.

Sędziowie Automobilklubu Gorzowskiego sędziują:

1. Imprezy sportu motocyklowego (motocross i cross country) - na poziomie imprez okręgowych i ogólnopolskich.
  2. Imprezy sportu samochodowego - na poziomie imprez okręgowych, ogólnopolskich i międzynarodowych.

Ostatni tydzień
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni

Twój IP: 54.167.202.184
Czas serwera: 2017-10-22 15:40:23

Copyright © 2017 Automobilklub Gorzowski. Wszelkie prawa zastrzeżone.